O firmie

MGIT świadczy szeroki wachlarz usług związanych z branżą IT, zarówno częścią sprzętową, tj. komputerów, serwerów, sieci komputerowych oraz urządzeń peryferyjnych, jak i programową – dotyczącą wsparcia i konfiguracji programów komputerowych oraz usług dostępnych na serwerach lokalnych i w chmurze.

Firma oferuje wsparcie w zakresie projektowania, instalacji, konfiguracji oraz bieżącego utrzymania sieci komputerowych opartych o urządzenia różnych producentów. Oferowane i wspierane urządzenia sieciowe to głównie produkty firm Fortinet, HPE, ZyXEL oraz Mikrotik. W zakresie serwerów i urządzeń przechowywania danych wspierane są serwery Windows’owe i Linux’owe oraz urządzenia przechowywania danych typu NAS. Oferowane NAS’y to urządzenia firmy Synology, ale wspieramy także produkty innych producentów.

Wspierane urządzenia to także komputery PC, komputery Apple, urządzenia przenośne oraz peryferia komputerowe większości wiodących producentów.

Wsparcie techniczne oraz usługi doradztwa realizowane są w dogodny, spersonalizowany dla każdego Klienta sposób. Współpraca odbywa się zarówno w opcji interwencji jednorazowych, realizacji przygotowanych i zaplanowanych wcześniej projektów i instalacji, jak i usług abonamentowych polegających na stałej opiece nad systemami IT, z których korzysta Klient.

Wszędzie tam, gdzie jest to technicznie możliwe wsparcie może także być realizowane za pomocą zdalnego połączenia. Do realizacji zdalnych sesji wsparcia MGIT wykorzystuje oprogramowanie TeamViewer.

Świadczone przez MGIT usługi programistyczne dotyczą realizacji projektów przygotowanych na życzenie Klienta i dostosowanych do Jego indywidualnych potrzeb.